1. Úvod
  2. Návody ZDARMA
  3. Šátek Lilien (asymetrický)

Šátek Lilien

Autor: Eva Lukášová

Obtížnost: ZAČÁTEČNÍK

 

Přeji Všem krááásnéé, příjemné a pohodové tvoření, a budu moc ráda, když se svými šátky pochlubíte v naší FB skupince Šátkománie- návody 

 

Materiál:

▪️ příze McLanaBobbel, 3nitka, návin 1000m (spotřeba 1 klubíčko- ještě mi kousek příze zbylo)

▪️ háček č.3,5 (kdo háčkuje volněji, doporučuji háček č.3)

▪️ barva č. 9215

▪️ rozměr: nejdelší strana 160 cm, kratší strany 120cm a 110cm (bez vypnutí)- ŠÁTEK JE ASYMETRICKÝ

▪️ přízi zakoupíte na: www.umatusku.cz

Schéma:

  • Schéma k zakoupení v PDF souboru "Schémata 20 v 1"

Vysvětlivky:

MK– magický kruh

řo– řetízkové oko

DS– dlouhý sloupek

Kříž.DS– křížený dlouhý sloupek (háčkovaný zepředu)

  • FOTOPOSTUP- JAK UHÁČKOVAT KŘÍŽENÝ DLOUHÝ SLOUPEK NAJDETE ZDE

 

POSTUP:

1. řada:

Uděláme si MK (místo MK můžete uháčkovat 4řo a spojit pevným okem do kruhu), do kterého uháčkujeme 3řo1DS1DS. Práci otočíme.

2. řada:

3řo (v této řadě jsou jako náhrada za první DS), do násled.očka 1DS– viz.foto A, a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 3DS– viz.foto B. Práci otočíme.

3. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 1DS– viz.foto C, dále řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté řo, jedno očko vynecháme a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 1DS. Práci otočíme.

4. řada:

3řo ( v této řadě jsou jako náhrada za první DS), do násled.očka 1DS (háčkujeme ho pod řo z předch.řady- viz.foto D), dále 1DS1DS (pod řo z předch.řady), 1DS a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 3DS. Práci otočíme.

5. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 1DS, dále jedno očko vynecháme a do násled.očka uháčkujeme 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, do kterého uháčkujeme kříž.DS, opět jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, a do něj uděláme kříž.DS, opět jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, a do něj uděláme kříž.DS, do posledního očka, (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 1DS. Práci otočíme.

6. řada:

3řo( v této řadě jsou jako náhrada za první DS) a do všech následujících oček DS i kříž.DS z předch.řady budeme háčkovat vždy 1DS, tzn. 1DS, 1DS, 1DS,1DS, 1DS, 1DS, 1DS a do posled.očka, (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 3DS. Práci otočíme.

7. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 1DS, dále řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do posled.očka, (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 1DS. Práci otočíme.

8. řada:

3řo( v této řadě jsou jako náhrada za první DS), poté 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, a do posled.očka, (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 3DS. Práci otočíme.

9. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 1DS, dále jedno očko vynecháme a do násled.očka uháčkujeme 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, do kterého uháčkujeme kříž.DS, opět jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, a do něj uděláme kříž.DS, opět jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, a do něj uděláme kříž.DS, opět jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, a do něj uděláme kříž.DS, opět jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, a do něj uděláme kříž.DS, opět jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, a do něj uděláme kříž.DS, do posledního očka, (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 1DS. Práci otočíme.

 

Budeme opakovat stále dokola řady č. 6.- 9. až do požadované velikosti.

 

Vypnutí šátku:

Do umyvadla si napustím vlažnou vodu a kápnu trošičku (opravdu jen kapku) aviváže. Šátek nechám chvilku vykoupat-pár minut, poté propláchnu opět pod vlažnou vodou a velice zlehka vyždímám. Nachystám si ručník, do kterého poskládaný šátek ( třeba do trojúhelníku) zabalím a nechám chvilku tak, aby ručník nasál přebytečnou vodu. Poté rozložím na velkou osušku, rukama šátek uhladím aby byl rovný po všech stranách a nechám v místnosti, nebo venku pokud je sluníčko volně vyschnout.

Můžete využít i kolíčkovou metodu, stejný postup- namočit, propláchnout, lehce vyždímat a vyvěsit na šňůru s kolíčky po všech stranách, nebo takto, viz.foto. Šátek se krásně vypne, a vzor jakoby „otevře“.

 

Praní:

  • Doporučuji praní v rukou nebo v pračce do 30°C - program na jemné prádlo nebo vlnu, nesušit v sušičce, nežehlit.
  • Sušit vodorovně rozložené.

 

Foto hotového šátku:


©Eva Lukášová- Šátkomaniačky

Tento návod podléhá autorskému zákonu a je určen pouze pro vlastní potřebu. Prosím nekopírovat, ani nešířit dál do jiných skupin, na jiné stránky, nebo weby. Zákaz platí i pro šíření prostřednictvím soukromých zpráv. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A RESPEKTOVÁNÍ.

Při zveřejňování výrobku zhotoveného dle tohoto návodu, uvádějte prosím VŽDY odkaz www.satkomaniacky.cz


 

Šátkomaniačky najdete také na Instagramu

 

             

Přátelské weby

 

 

Spolupráce

 Mishastyle

 Vlna-Hep

 Příze Duhovka

 

 

 

Adresa

Karolíny Světlé 1359/24

Havířov-Podlesí

736 01

IČO: 06477704

 

 
Kontakty
Eva Lukášová
Eva Lukášová
(Po-Pá, 9-15 hod.)
© 2022 www.satkomaniacky.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz