Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Návody ZDARMA
  3. Šátek Mech

Šátek Mech

 

Obtížnost: MÍRNĚ POKROČILÝ

 

Přeji Všem krááásnéé, příjemné a pohodové tvoření, a budu moc ráda, když se svými šátky pochlubíte v naší FB skupince Šátkománie- návody 

 

Materiál:

▪️ příze Puzzle "tón v tónu", návin 1000m, barva mint (spotřeba 1 klubko- ještě mi kousíček zbyl)

▪️ háček č.4

▪️ rozměr: nejdelší strana 150 cm, kratší strana 100 cm (bez vypnutí)

▪️ přízi zakoupíte na www.nasegalanterie.cz

Schéma:

  • Schéma k zakoupení v PDF souboru "Schémata 20 v 1"

POSTUP:

▪️ DOPORUČENÍ: Já jsem si začátek vyzkoušela nejdřív na silnější přízi, hodně mi to pomohlo. Krátké sloupky a řet.oka jsou ze začátku úplně titěrné a může se stát, že očko píchnete jinam než máte. Na silnější přízi se to krásně naučíte.

▪️ u Mechu rozhodně doporučuji shlédnout i VIDEONÁVOD 

1. řada:

Uděláme si MK (místo MK si můžete uháčkovat 4řo a spojit pevným okem do kruhu), do kterého uháčkujeme 2řo (tyto očka jsou jako náhrada za první krátký sloupek), dále 1KS, řo, 1KS, 2řo, 1KS, řo, 1KS, 1KS. Práci otočíme.

skupinka (1KS+2řo+1KS) tvoří prostředek šátku- v prvním řadách jdou řetízková očka velice špatně vidět, proto doporučuji dát si značkovač, ať víte kam v další řadě píchnout, ať Vám střed nezačne hned ze začátku ujíždět.

2. řada:

2řo a k nim ještě do stejného očka 1KS, dále řo, jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a do násled.očka 1KS (KS háčkujeme pod řet.oko z předch.řady), poté řo, jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a uprostřed šátku uháčkujeme skupinku 1KS+2řo+1KS (celou tuto skupinku háčkujeme pod dvě řet.oka z předch.řady- tam kde máme značkovač, ten si přehodíme do této řady),

druhá strana- řo, jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a do násled.očka 1KS (KS opět háčkujeme pod řo z předch.řady), poté řo, jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a do posledního očka (tj.pod dvě řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 2KS. Práci otočíme.

3. řada:

2řo a k nim ještě do stejného očka 1KS dále řo, jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a do násled.očka 1KS (KS háčkujeme pod řet.oko z předch.řady), dále řo, opět jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a do násled.očka 1KS (KS háčkujeme pod řet.oko z předch,řady), dále řo, jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a uprostřed šátku uháčkujeme skupinku 1KS+2řo+1KS (celou tuto skupinku opět pod dvě řet.oka z předch.řady),

druhá strana- řo, jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a do násled.očka 1KS (KS háčkujeme pod řet.oko z předch.řady), dále řo, opět jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a do násled.očka 1KS (KS háčkujeme pod řet.oko z předch,řady), dále řo, jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a do posled.očka (tj.pod dvě řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 2KS. Práci otočíme.

4. řada:

2řo a k nim ještě do stejného očka 1KS dále řo, jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a do násled.očka 1KS (KS háčkujeme pod řet.oko z předch.řady), dále řo, opět jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a do násled.očka 1KS (KS háčkujeme pod řet.oko z předch,řady), dále řo, jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a do násled.očka 1KS (KS háčkujeme pod řet.oko z předch.řady), dále řo, jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a uprostřed šátku uháčkujeme skupinku 1KS+2řo+1KS (celou tuto skupinku opět pod dvě řet.oka z předch.řady),

druhá stranařo, jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a do násled.očka 1KS (KS háčkujeme pod řet.oko z předch.řady), dále řo, opět jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a do násled.očka 1KS (KS háčkujeme pod řet.oko z předch,řady), dále řo, jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a do násled.očka 1KS (KS háčkujeme pod řet.oko z předch.řady), dále řo, jedno očko vynecháme (vynecháme očko KS z předch.řady) a do posled.očka (tj.pod dvě řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 2KS. Práci otočíme.

 

Budeme opakovat stále dokola řadu č.4 až do požadované velikosti.

 

Vypnutí šátku:

Do umyvadla si napustím vlažnou vodu a kápnu trošičku (opravdu jen kapku) aviváže. Šátek nechám chvilku vykoupat-pár minut, poté propláchnu opět pod vlažnou vodou a velice zlehka vyždímám. Nachystám si ručník, do kterého poskládaný šátek ( třeba do trojúhelníku) zabalím a nechám chvilku tak, aby ručník nasál přebytečnou vodu. Poté rozložím na velkou osušku, rukama šátek uhladím aby byl rovný po všech stranách a nechám v místnosti, nebo venku pokud je sluníčko volně vyschnout.

Můžete využít i kolíčkovou metodu, stejný postup- namočit, propláchnout, lehce vyždímat a vyvěsit na šňůru s kolíčky po všech stranách, nebo takto, viz.foto. Šátek se krásně vypne, a vzor jakoby „otevře“.

Praní:

  • Doporučuji praní v rukou nebo v pračce do 30°C - program na jemné prádlo nebo vlnu, nesušit v sušičce, nežehlit.
  • Sušit vodorovně rozložené.

 

Foto hotového šátku:


©Eva Lukášová- Šátkomaniačky

Tento návod podléhá autorskému zákonu a je určen pouze pro vlastní potřebu. Prosím nekopírovat, ani nešířit dál do jiných skupin, na jiné stránky, nebo weby. Zákaz platí i pro šíření prostřednictvím soukromých zpráv. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A RESPEKTOVÁNÍ.

Při zveřejňování výrobku zhotoveného dle tohoto návodu, uvádějte prosím VŽDY odkaz www.satkomaniacky.cz


 

Nepropásněte nové návody, videonávody a akce :)
Novinky zasílám jednou za 14 dní.

 

 

 

 

 

 

 

 

             

Přátelské weby

 

 

 

 

 

 

 

Adresa

Karolíny Světlé 1359/24

Havířov-Podlesí

736 01

IČO: 06477704

 

 
Kontakty
Eva Lukášová
Eva Lukášová
(Po-Pá, 9-15 hod.)
© 2023 www.satkomaniacky.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz