Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Šátek Camilla
26.05.2022

Šátek Camilla

Šátek Camilla

Autor: Eva Lukášová

 

OBTÍŽNOST:ZAČÁTEČNÍK

 

Přeji Všem krááásné, příjemné a pohodové tvoření, a budu moc ráda, když se svými šátky pochlubíte v naší FB skupince Šátkomaniačky

 


NOVINKY TÝKAJÍCÍ SE PŘIPRAVOVANÝCH NÁVODŮ MŮŽETE SLEDOVAT I NA INSTAGRAMU satkomaniacky


 

MATERIÁL:

▪️ příze Duhovka 3nitka, návin 1100m (spotřeba 1 klubíčko)

▪️ háček č.3,5 (kdo háčkuje volněji, doporučuji háček č.2,5-3)

▪️ rozměr šátku: nejdelší strana 160 cm, kratší 115 cm (bez vypnutí)

▪️ přízi zakoupíte na: www.prize-duhovka.cz

 

ROZMĚR I SPOTŘEBA JSOU POUZE ORIENTAČNÍ, MOHOU SE LIŠIT V ZÁVISLOSTI NA POUŽITÉ PŘÍZI, HÁČKU, ZPŮSOBU HÁČKOVÁNÍ A UTAHOVÁNÍ.

 


SCHÉMA

Schéma k zakoupení v PDF souboru "Schémata 20 v 1"

 

VIDEONÁVOD


 

VYSVĚTLIVKY:

MK- magický kruh

DS- dlouhý sloupek

řo- řetízkové oko

 

POSTUP 

 

1. řada:

Uděláme si MK (nebo můžete udělat 4řo a spojit pevným okem do kruhu), do kterého uháčkujeme 3řo, 1DS, 1DS, 1DS, 2řo, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS. Stáhneme magický kruh, máme základní trojúhelník. Práci otočíme.

2. řada:

V této řadě budeme háčkovat tzv. " Véčka".

Uháčkujeme si 5řo a k nim ještě do stejného očka 1DS (vznikne nám jakoby " Véčko"). Jedno očko vynecháme a do dalšího očka uháčkujeme skupinku 1DS+2řo+1DS (celou skupinku do jednoho oka- "Véčko".)
Nyní jsme se dostali doprostřed šátku kde uděláme skupinku 1DS+2řo+1DS+2řo+1DS+2řo+1DS (celou skupinku opět do jednoho oka, tj.pod 2řo z předchozí řady- do té vzniklé mezery)

druhá  strana- stejným způsobem, jedno očko vynechat a do dalšího očka skupinka 1DS+2řo+1DS, poslední skupinku 1DS+2řo+1DS uháčkujeme pod 3řo z předchozí řady. Máme tedy 2 "Véčka na jedné straně+ skupinka ve špičce šátku a 2 "Véčka" na druhé straně. Práci otočíme.

3. řada:

3řo a do " Véčka" (tzn. pod 2řo z předchozí řady) uháčkujeme skupinku 3DS+řo. Do následujícího " Véčka" opět skupinku 3DS+řo, v této řadě máme celkem 3x tuto skupinku, špička šátku je opět 3DS+řo,

druhá  strana- opět skupinky 3DS+řo pod všechna "Véčka", celkem 2x, a poslední skupinku tentokrát 4DS uháčkujeme pod tři řet.oka z předchozí řady. Práci otočíme.

4.řada:

Další Véčka- 1DS+2řo+1DS, která se háčkují vždy do prostředního DS ze 3DS z předchozí řady.

Uháčkujeme si 5řo a k nim ješte do stejného očka 1DS, dále jedno očko vynecháme a do prostředního DS z předchozí řady uháčkujeme skupinku 1DS+2řo+1DS. Tuto skupinku, kterou háčkujeme vždy do prostředního DS ze 3DS z předchozí řady zopakujeme ještě 3x, máme dohromady 4 "Véčka" na jedné straně. Jsme uprostřed šátku, kde uháčkujeme (opět do prostředního DS ze 3DS z předchozí řady) skupinku 1DS+2řo+1DS+2řo+1DS+2řo+1DS a jedeme druhou stranu stejným způsobem. Tedy celkem 3x1DS+2řo+1DS-"Véčko" a poslední 1DS+2řo se opět háčkují pod tři řet.oka z předchozí řady. Práci otočíme.

 

Opakujeme řady č.3. a 4. až do požadované velikosti.


 

VYPNUTÍ ŠÁTKU

Do umyvadla si napustím vlažnou vodu a kápnu trošičku pracího gelu (já používám Persil- sensitive, můžete ale použít jakýkoliv) . Šátek nechám chvilku vykoupat-pár minut, poté propláchnu opět pod vlažnou vodou a velice zlehka vyždímám. Nachystám si ručník, do kterého poskládaný šátek ( třeba do trojúhelníku) zabalím a nechám chvilku tak, aby ručník nasál přebytečnou vodu. Poté rozložím na velkou osušku, rukama šátek uhladím aby byl rovný po všech stranách a nechám v místnosti, nebo venku pokud je sluníčko volně vyschnout.

Můžete využít i kolíčkovou metodu, stejný postup- namočit, propláchnout, lehce vyždímat a vyvěsit na šňůru se zavěšenými kolíčkami po všech stranách.

Vyvěšením se šátek krásně napne a vzor jakoby „otevře“

 

PRANÍ

  • Doporučuji praní v rukou nebo v pračce do 30°C - program na jemné prádlo nebo vlnu, nesušit v sušičce, nežehlit.
  • Sušit vodorovně rozložené.

 


 


©Eva Lukášová- Šátkomaniačky

Tento návod podléhá autorskému zákonu a je určen pouze pro vlastní potřebu. Prosím nekopírovat, ani nešířit dál do jiných skupin, na jiné stránky, nebo weby. Zákaz platí i pro šíření prostřednictvím soukromých zpráv. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A RESPEKTOVÁNÍ.

Při zveřejňování výrobku zhotoveného dle tohoto návodu, uvádějte prosím VŽDY odkaz www.satkomaniacky.cz


 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Šátkomaniačky najdete také na Instagramu

 

 DOPORUČUJI

      

 

 

 

 

 

             

Přátelské weby

 

 

 

 

 

 

 

Adresa

Karolíny Světlé 1359/24

Havířov-Podlesí

736 01

IČO: 06477704

 

 
Kontakty
Eva Lukášová
Eva Lukášová
(Po-Pá, 9-15 hod.)
© 2023 www.satkomaniacky.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz