Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Šátek z Duhovky
26.05.2022

Šátek z Duhovky

Šátek z Duhovky

Autor: Eva Lukášová

 

OBTÍŽNOST:  ZAČÁTEČNÍK

 

Přeji Všem krááásné, příjemné a pohodové tvoření, a budu moc ráda, když se svými šátky pochlubíte v naší FB skupince Šátkomaniačky

 


NOVINKY TÝKAJÍCÍ SE PŘIPRAVOVANÝCH NÁVODŮ MŮŽETE SLEDOVAT I NA INSTAGRAMU satkomaniacky


 

MATERIÁL:

▪️  příze DUHOVKA 3 nitka, návin 900m (spotřeba 1 klubíčko)

▪️  háček č. 3,5 (kdo háčkuje volněji, doporučuji použít háček č.2,5-3)

▪️  barva: světle šedá- mint- šedá

▪️  rozměr šátku: nejdelší strana 150 cm, kratší 110cm (bez vypnutí)

▪️  přízi zakoupíte na: www.prize-duhovka.cz

 

ROZMĚR I SPOTŘEBA JSOU POUZE ORIENTAČNÍ, MOHOU SE LIŠIT V ZÁVISLOSTI NA POUŽITÉ PŘÍZI, HÁČKU, ZPŮSOBU HÁČKOVÁNÍ A UTAHOVÁNÍ.

 


SCHÉMA

Schéma k zakoupení v PDF souboru "Schémata 20 v 1"


VIDEONÁVOD

 

 


VYSVĚTLIVKY:

MK- magický kruh

DS- dlouhý sloupek

řo- řetízkové oko

 

POSTUP

Může se stát, že se Vám šátek ze začátku začne mírně stáčet, nebo lehce vlnit, je to hodně o stylu háčkování, i o utahování...nezoufejte, nic se neděje, s přibývajícími řadami, až bude šátek těžší, se to pěkně vyrovná.

(Pokud by se to přece jen někomu nelíbilo, může zkusit háčkovat na začátku 4řo a na konci 2x nahozený dlouhý sloupek, mělo by to pomoct)

 

1. řada:

Uděláme si MK (místo MK můžete uháčkovat 4řo a spojit pevným okem do kruhu) do kterého uháčkujeme 3řo, dále 1DS1DS1DS, 2řo1DS1DS1DS1DS (magický kruh stáhneme, vznikne nám základní trojúhelník). Práci otočíme.

2. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS (takto začínáme každou novou řadu), dále háčkujeme 1DS, 1DS1DS (každý do očka DS z předchozí řady), a uprostřed pod dvě řet.oka z předchozí řady (do té vzniklé mezery) uháčkujeme skupinku 2DS+2řo+2DS,

druhá strana- 1DS1DS1DS (opět každý do očka DS z předch.řady), a pod tři řet.oka z předchozí řady uháčkujeme poslední 3DS (takto končíme každou řadu). Práci otočíme.

3. řada:

V této řadě se háčkuje DS+řo, tzv. "okýnko".

3řo a k nim ještě do stejného očka ještě 2DS, dále uháčkujeme řo, jedno očko vynecháme a do následujícího očka uháčkujeme DS+řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka DS+řo, jedno očko vynecháme a do následujícího očka DS+řo, jedno očko vynecháme a uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhástrana- řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka uháčkujeme DS+řo, jedno očko vynecháme a do násled. očka DS+řo, jedno očko vynecháme a do násled. očka DS+řo, jedno očko vynecháme a končíme 3DS, které uháčkujeme opět pod tři řet.oka z předchozí řady. Práci otočíme.

4. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, nyní budeme háčkovat do všech oček DS i pod všechna řo z předch.řady vždy 1DS, uprostřed opět skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhástrana- totéž, končíme 3DS pod tři řet.oka z předch.řady. Práci otočíme.

 

Opakujeme stále dokola řady 3. a 4. až do požadované velikosti.

 


VYPNUTÍ ŠÁTKU

Do umyvadla si napustím vlažnou vodu a kápnu trošičku pracího gelu (já používám Persil- sensitive, můžete ale použít jakýkoliv) . Šátek nechám chvilku vykoupat-pár minut, poté propláchnu opět pod vlažnou vodou a velice zlehka vyždímám. Nachystám si ručník, do kterého poskládaný šátek ( třeba do trojúhelníku) zabalím a nechám chvilku tak, aby ručník nasál přebytečnou vodu. Poté rozložím na velkou osušku, rukama šátek uhladím aby byl rovný po všech stranách a nechám v místnosti, nebo venku pokud je sluníčko volně vyschnout.

Můžete využít i kolíčkovou metodu, stejný postup- namočit, propláchnout, lehce vyždímat a vyvěsit na šňůru se zavěšenými kolíčkami po všech stranách.

Vyvěšením se šátek krásně napne a vzor jakoby „otevře“

 

PRANÍ

  • Doporučuji praní v rukou nebo v pračce do 30°C - program na jemné prádlo nebo vlnu, nesušit v sušičce, nežehlit.
  • Sušit vodorovně rozložené.

 

 

 


©Eva Lukášová- Šátkomaniačky

Tento návod podléhá autorskému zákonu a je určen pouze pro vlastní potřebu. Prosím nekopírovat, ani nešířit dál do jiných skupin, na jiné stránky, nebo weby. Zákaz platí i pro šíření prostřednictvím soukromých zpráv. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A RESPEKTOVÁNÍ.

Při zveřejňování výrobku zhotoveného dle tohoto návodu, uvádějte prosím jméno autora a odkaz www.satkomaniacky.cz


 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Šátkomaniačky najdete také na Instagramu

 

 DOPORUČUJI

      

 

 

 

 

 

             

Přátelské weby

 

 

 

 

 

 

 

Adresa

Karolíny Světlé 1359/24

Havířov-Podlesí

736 01

IČO: 06477704

 

 
Kontakty
Eva Lukášová
Eva Lukášová
(Po-Pá, 9-15 hod.)
© 2023 www.satkomaniacky.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz